Ripple Nedir ?

admin 25 Kasım 2018 0
Ripple Nedir ?

Kripto para piyasasında 2017 yılı oldukça coşkulu geçti diyebiliriz. Birden bire herkesin diline düşen bitcoin, ethereum gibi büyük kripto paralar, rekor yükselişler gerçekleştirdi. Piyasayla biraz daha ilgili olanlar ise yükseliş fırsatı gördükleri, Ripple gibi kripto paralara yatırım yapmaya başladı. Sonuçta da her birinde yükselişler gözlendi ve yatırımcıları karlı yatırımlar yapmış oldu.

2017 yılının son atağı ise Ripple’dan geldi. Yıl genelinde 0,20 dolar gibi düşük seviyeleri gören kripto para bir anda 1 dolara yükseldi. Ardından sadece 1 hafta sonra 2 doları gördü. Dolayısıyla yatırımcılarına ciddi bir kar getirdi. Merak edenlerin sayısı ise bir anda artış gösterdi.

Şimdi merak edenler için Ripple nedir, kripto para piyasasında nasıl bir yere sahiptir konusuna göz atalım:

Ripple Nedir?

Ripple, bir ödeme protokolü şeklinde hayatımıza girmiştir ve birçok bankanın desteğini almıştır. Bu arada Ripple şirketin ve uluslararası para transfer ağının ismi iken kripto para birimi XRP olarak belirlenmiştir. Bu bilgiye ihtiyacınız olacaktır; çünkü iki haliyle de kullanıldığını göreceksiniz.

Ripple, kısa sürede fon aktarımı sağlayan uluslararası para transfer ağıdır. Yani dünyanın bir diğer ucuna para göndermek istediğiniz zaman, mevcut sistem olan swifte göre çok daha hızlı bir şekilde işleminizi gerçekleştirmenize yaramaktadır. Dünyanın 3. en büyük kripto parası konumundayken, bitcoindeki yükselişle hareket eden birkaç sanal para nedeniyle gerilemiştir. Buna karşın yılın sonunda bir atak gerçekleştirmiş ve 2. sıraya yükselmiştir.

Yorum Ekle »

porno