Selahattin Cesur
Selahattin CesurSelahattin Cesur | Kahraman Maraş | 1949 1949 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuş. Maraş’ta sanat enstitüsünün orta bölümünü bitirmiş. Babasından öğrendiği bağlamayı, henüz küçük yaşlardayken, konserlerde hem çalıp hem de türküler söylermiş.

TRT radyolarının imtihanla ses sanatçısı alacağını duyurduğu günlerde, sınava hazırlanmak için, babasından kendisine bağlama almasını ister.

Oğlunun okumasını arzu eden ve bağlamayı kat’i bir dille Hayır, almam! diyen babasının karşısına Okuldan mandolin istiyorlar diye çıkar. Mandolin alınıyor ve sonra gizlice bir bağlamayla değiştiriliyor, eve getirilemeyen bağlama bir arkadaşa emanet ediliyor; ama bu yalanlar zincirinin sonu gelmiyor ve babası herşeyi öğreniyor. Babası eşine Hanım, bu çocuk kafasına koymuş, gidecek. Sen yatak yorgan hazırla kendisine.deyip, oğlunun cebine harçlığı koyar ve onu gurbete uğurlar.

Palandöken Plak’ta kayıt sırasını beklediği gün, bir değil, tam üç kırk beşlik doldurur. Birinde kendi çalıp okumuş, ikisinde de bağlamayı Orhan Gencebay’a devreder. O günler bolca avans alıp, piyasaya atıldığı ve Selahattin Cesur sanatının başlangıcı olan ilk günlerdir. 1973 te Aşk Mahkumları, ve ardından Mahkemeye Versem Seni Asarlar, Aşk Çobanı, Hayat Mektebi, Varlığın Yeter, Ciğer Parem, Razıysan Gel Benimle, Yemin mi Ettin, Bana Ne, Yandım Anam, Yağmur Duası, Sen de Gidersen Eğer, Dünya

Güzelim, Günün Birinde, Gerçekçi Ol gibi birçok hit şarkıya imza atan Selahattin Cesur, 1988’den bu yana kaset çıkarmayıp, şimdilerde eski ve yeni besteleri ile müzik dünyasında sessizce varlığını sürdürüyor.

Birçok filmde de başrol oynayan, evli ve bir kız babası olan Selahattin Cesur’un eserleri şimdiye kadar BİRİCİK, Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Seda Sayan ve Kıraç gibi birçok sanatçı tarafından seslendirdi.
Arabesk FM - Arabesk Muzigin Merkezi
Etiketler
radyotiryaki facebook arabesksanatcilar tiwitter arabesk fm youtube arabeskfm vidolar arabeskmuzik arabeskradyolar google kralfm radyodinle damarfm canliradyo radyoarabesk tiryakifm kralmuzik arabeskradyo arabeskvideolar tiryaki fm radyo

Haberler
Linkler
Arabesk FM Radyo Dinle Toptan Et Türkü Radyo KonyaRent A Car damar fm reklamsız radyo
GOOGLE PLAY VE APPLE STORE'DAYIZ TELEFONUNUZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN !

Hızlı Erişim
Programcı (dj) Başvuru
Türkiye'nin en koyu arabesk radyosunda yerinizi alın, arabeske gönül verdiyseniz hemen başvurun.  · Devamı!..
Dinleyici Köşesi
En büyük arzumuz dinleyicilerimizin görüş ve önerileri, sizlerde görüşlerinizi bizlerle paylaşın.  · Devamı!..
Konuklarımız
Radyomuzda konuk ettiğimiz, yada mesajları ile bize destek veren değerli sanatçı dostlarımız.  · Devamı!..
Sitene Radyo Ekle
Sizlerde sitenize radyo ekleyerek, ziyaretçilerinize müzik ziyafeti sunun.  · Devamı!..
Galeri
Arabesk'in en baba yorumcularını sizler için bir araya getirdik, işte onlar.  · Devamı!..
Reklam ver
Reklam büyümeye yönelik en büyük yatırımdır, sizlerde görsel ve sesli reklamlarınızı radyomuzda yayınlatın.  · Devamı!..
Powered by PHP-Fusion copyright © Nick Jones.Released without warranties under AGPL v3 - Tasarım ARI Medya Production - Yönetici Girişi - 6,169,238 Tekil Ziyaretçi