Gaye Aksu
Gaye AksuGaye Aksu / Sanatçı

14 Aralık 1985 Trabzon
Gaye Aksu, 14.12.1985′da Trabzon’da dünyaya gelmiştir, Aslen Ordu’lu olan sanatçı, babasınındenizci olması nedeniyle 4 yaşında İstanbul’a taşınmış. Müziğe, Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği eğitim derneğinde adım atan Gaye Aksu, bu okulda, nota, solfej, usul, nazariyet eğitiminin yanısıra, klasik kemençede de kendini yetiştirmiştir.

Solistliğin yanında profesyonel olarak kemençe çalabilen Gaye Aksu, küçük yaşlarda müzik piyasasına, Yaralı Kuş ve Selam sana albümleri ile adım attı. Müzik eğitime de devam eden sanatçı, birikiminin ardından son olarak İlk Adım adlı albümü ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Amacının, işini en iyi şekilde yapmak olduğunu belirten Gaye Aksu, Müzeyyen Senar tarafından yorumlanırken, “kendi küçüklüğümü görüyorum” denilmiştir.

1.70 boyunda olan Gaye Aksu, Yay burcuna dahil ve kahverengi gözlere sahip. Kendisine örnek aldığı sanatçılar ise, Orhan Gencebay, Müzeyyen Senar, Emel Taşçıoğlu ve Emel Sayın. Hobilerini de, kendini geliştirmesine olanak sağlayan her türlü hobi diye belirten Gaye Aksu, enstrüman çalmaktan hoşlandığını belirtmiş.

Hayırsızlıktan çekindiğini belirten sanatçının en büyük korkusu da, hayırsızlıkla karşılaşmakmış. Sevdan ile adlı şarkısı ile büyük başarı kazanan Gaye Aksu, kendine has sakin duruşu, güzelliğine rağmen magazin dünyasından uzak kalışı, katıldığı programlarda sergilediği hanımefendi kişiliği ile hayranlarını mutlu ediyor

TRT’de katıldığı bir programda belirttiğine göre, türkü ve sanat müziğine yatkınlığı nedeniyle seçim yapmakta zorlanıyormuş. Bu nedenle albümlerinde, iki müzik alanına ilişkin şarkı ve türkülere yer veriyormuş ancak artık sanat müziğine ağırlık verecekmiş.

İlk Adım albümü ile başarısına devam eden Gaye Aksu, albüm tanıtımıyla nedense fazla ilgilenmiyor gibi gözüküyor. Eminiz sevenleri albümlerinden haberdardır ancak, en azından albüm yapımlarının arkasından, tanıtımlara daha fazla önem vermesini bekliyor ve daha çok programda kendisini görmek istiyoruz.

Kendisini hala ilk klip şarkısındaki küçük haliyle hatırlasak da, güzelliği ile de odukça dikkat çeken Gaye Aksu, müzik piyasasının sessiz, kendinden emin, sadece işine yoğunlaşmış bireyleri arasındaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor. Umarız bu şekilde de devam eder.

Albüm

Yaralı Kuş, (1998)
Selam Sana, (2000)
İlk Adım, (2006)

YARALI KUŞ(1998)
1. Atam
2. Atı Alan Üsküdarı Geçti
3. Dertlerime Sabır Yetmez
4. Emine
5. Gururum
6. Onlar Utansın
7. Sevmişem (Allah Allah)
8. Yar Ağlar
9. Yaralı Kuş
10. Yetimlerin Türküsü
11. Yollar Biter Mi

SELAM SANA(2000)
1. Adını Yollara Yazdım
2. Arabın Yalellisi
3. Bilirim
4. Bodrum Hakimi
5. Çıkmazlara Gideryolum
6. Gel Bana
7. Selam Sana
8. Sevmek Günahmı
9. Sineye Durnam
10. Şu Akkuşun Gürgenleri
11. Tanrım Beni Baştan Yarat
12. Yalan Dünya
13. Yan Kendi Ateşine

ILK ADIM(2006)
1. Bilirim
2. Bir Muhabbet Kuşu
3. Bize Derler Zara’lı
4. Esti Sonbahar
5. Gazel
6. Hüseynik
7. Masal Dünya
8. Neredesin Sen
9. Sevda Kolay Bulunmaz
10. Sevdan İle
11. Sular Durulur Derler
12. Yemenimde Hare Var
13. Zürhem
Arabesk FM - Arabesk Muzigin Merkezi
Etiketler
Orhan Gencebay damar dinle Orhan Gencebay arabesk Orhan Gencebay en arabesk şarkıları Orhan Gencebay son albüm Orhan Gencebay facebook Orhan Gencebay hayatı Orhan Gencebay haberleri Orhan Baba Orhan Gencebay en güzel şarkıları Orhan Gencebay twitter Orhan Gencebay yeni albüm Orhan Gencebay dinle

Haberler
Linkler
Arabesk FM Radyo Dinle Toptan Et Türkü Radyo KonyaRent A Car damar fm reklamsız radyo
GOOGLE PLAY VE APPLE STORE'DAYIZ TELEFONUNUZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN !

Hızlı Erişim
Programcı (dj) Başvuru
Türkiye'nin en koyu arabesk radyosunda yerinizi alın, arabeske gönül verdiyseniz hemen başvurun.  · Devamı!..
Dinleyici Köşesi
En büyük arzumuz dinleyicilerimizin görüş ve önerileri, sizlerde görüşlerinizi bizlerle paylaşın.  · Devamı!..
Konuklarımız
Radyomuzda konuk ettiğimiz, yada mesajları ile bize destek veren değerli sanatçı dostlarımız.  · Devamı!..
Sitene Radyo Ekle
Sizlerde sitenize radyo ekleyerek, ziyaretçilerinize müzik ziyafeti sunun.  · Devamı!..
Galeri
Arabesk'in en baba yorumcularını sizler için bir araya getirdik, işte onlar.  · Devamı!..
Reklam ver
Reklam büyümeye yönelik en büyük yatırımdır, sizlerde görsel ve sesli reklamlarınızı radyomuzda yayınlatın.  · Devamı!..
Powered by PHP-Fusion copyright © Nick Jones.Released without warranties under AGPL v3 - Tasarım ARI Medya Production - Yönetici Girişi - 6,169,240 Tekil Ziyaretçi